İKİZLER DEMİR ÇELİK VE DALGIÇ POMPA

KURUMSAL


HAKKIMIZDA

1963 Yılında OSMAN ZEKİ SAMANCI tarafından milli pompa üretimi yapmak üzere mütevazi bir mekanda şahıs işletmesi kuruldu. O yıllarda kurulan bu işletme, ülkenin teknik tarımına gerekli makine ve ekipman üretimi ile bölgenin tarımsal kalkınmasında önemli rolünü koruyarak faaliyetlerine devam etti.


İkinci neslin “AHMET NADİR VE ŞÜKRÜ SAMANCI” işbaşına 1988 yılında geçmesinden sonra 2003 yılında “İKİZLER DEMİR ÇELİK DALGIÇ POMPA VE OTOM.SAN.TİC.LTD. ŞTİ.” Adı ile şirkete dönüştü. Aynı yıl 3. Nesile devrolan şirket ülke tarımından sonra, ülke sanayisine de katkıda bulunmak amacıyla, başta makine imalat ve otomotiv yan sanayi hammaddesi olan vasıflı çelik ticaretine de ilk adımı attı.


Bu gün, atalarımızdan devraldığımız 40 yıllık bilgi, birikim ve değerler emanetini daima ileriye taşıyacak, kaliteden ödün vermeyen, yenilikçi ve prensiplerine bağlı bir nesil olarak, hedeflerimize emin adımlarla ilerlemekteyiz.


Dün olduğu gibi bugün de “ kaliteli, yenilikçi ve güvenilir hizmet” anlayışıyla çalışan İkizler Çelik, dinamik, genç ve deneyimli kadrosunun enerjisini, değerli paydaşlarından aldığı güç ve güvenle birleştirerek demir-çelik sektöründe daha büyük hedeflere doğru yürümektedir.